czwartek, 28 lipca 2011

Park Miniatur w Kowarach

Na kilka dni przed planowanym urlopem odwiedziła mnie Klientka, która, jak się podczas rozmowy okazało, podziela jedną z moich pasji: robienie miniaturek. Spotkanie to natchnęło mnie do odwiedzenia jednego z najciekawszych atrakcji Dolnego Śląska (przynajmniej dla mnie). Jest nią Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstały na terenach dawnej fabryki dywanów w Kowarach. Wizyta w tym miejscu sprawiła na mnie ogromne wrażenie i wzbudziła podziw dla twórców tych miniatur. Żadne słowa nie opiszą ogromu pracy, jaki został tam włożony. Wielomiesięczne prace nad każdym modelem nawet siedmiu modelarzy, odtwarzanie najdrobniejszych detali ... to trzeba zobaczyć na własne oczy. Największą (i to dosłownie) perełką w tym parku jest miniatura zamku Książ. Wykonana w skali 1:25 jest tak ciężka, że jako jedyna pozostaje w parku na zimę, reszta modeli jest chowana.

Zamek Książ

Nie będę pokazywała zdjęć wszystkich miniatur, które w tym parku się znajdują, zachęcam natomiast do przyjechania i zobaczenia ich na własne oczy. Naprawdę warto. A dla zachęty zdjęcia kilku innych zabytków.

Zamek Czocha

Bazylika Mniejsza w Krzeszowie

Bazylika Mniejsza w Krzeszowie


Miedziane rynny

2 komentarze:

 1. Trafiłam przypadkowo na Pani bloga. Bardzo przyjazne miejsce :) Nie wiem na ile interesują Panią parki miniatur, ale jest ich w Polsce znacznie więcej. Niektóre komercyjne, jak Świat Marzeń w Inwałdzie, inne o zupełnie innym charakterze, jak sakralne miniatury na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnego Caritas.
  Współtworzę portal o takich miejscach, więcej informacji tu: http://www.parkmania.pl/parki-rozrywki-w-Polsce/4/kategoria/Parki-miniatur-w-Polsce.html

  Pozdrawiam serdecznie,
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownie że tu trafiłam ! Zamieszcza Pani wpisy o wszystkim co mnie najbardziej interesuje w miniaturach :D Sama dopiero co rozpoczęłam prace nad domkiem 1:12 w stylu modern. Szkoda że z Lublina daleko do parków miniatur.

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...